• Ozon ile sağlıklı zinde yaşam
  Ozon ile sağlıklı zinde yaşam

  Düşük dozlarda ozon; vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  Kan dolaşımını artırır, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında faydalıdır.

 • Antiaging - Geriye Yaşlanma
  Antiaging - Geriye Yaşlanma

  Ozon tedavi ile yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cilt Hastalıkları ve Selülit te Ozon Terapi

Cilt Hastalıkları ve Selülitte Ozon Tedavisi

Ozon deri hücrelerinde antioksidan faaliyeti güçlendirir, hücrelerin bozulan fizyolojisini düzeltir ve hastalık etkenleri ile savaşı kazanmasını sağlar. Ek olarak, infeksiyöz deri hastalıklarında ozon mikroorganizmalar üzerinde doğrudan etki gösterip hastalık etkenlerini ortadan kaldırır.   Diğer hastalıkların tedavisinde olduğu gibi erken teshiş çok önemlidir ve en iyi ozon terapi sonuçları, hastalığın başlangıcında ya da akut fazında kullanıldığında elde edilir.

Ozonun kullanıldığı deri hastalıkları:

Deri enfeksiyonları: Herpes, piyoderma
Otoimmun Deri Hastalıkları: Lokalize skleroderma, sedef hastalığı (Psöriazis ve psöriatik artrit), Liken planus
Alerjik Deri Reaksiyonları: Akne, Ekzema, Nörodermatit, Dermatitis Herpetiformis, Seboreik Dermatit
Diğer : Alopesi (kellik), varis yarası (venöz ülser)

SELÜLİT
Sellülit sebebi derialtı yağ dokusunda kılcal dolaşım bozukluğudur. Ozon bu hastalıkta çok etkili faydalar sağlar.

TELANJEKTAZİ
Ozon/oksijen gaz karışımı telanjiektazi (derinin kılcal damarlarının genişleyerek veya çatlayarak görünür hale gelmesi) için de kullanılır.  Bu durum varisten farklıdır.  Bu hastalıkta mikro iğneler ile damar delinir ve yüksek ozon konsantrasyonundaki ozon/oksijen gaz karışımı damar boşluğuna enjekte edilerek bu bozulmuş damarlar elimine edilir. telanjiektazilerin hiçbir iz bırakmadan tamamen kaybolduğu görülür.

KIRIŞIKLIKLAR ve GÖZ HALKALARI
Yüz kırışıklıkları deri yaşlanması sonucu ortaya çıkar. Koyu renkli göz halkaları ise bugüne dek nedeni anlaşılamamış ve tedavisi de bulunamamış bir deri lezyonudur. Kan ozonlaması yoluyla yapılan ozon terapinin göz çevresindeki koyu renkli halkaları giderdiği gözlenmiştir.

Deri altına ozon/oksijen gaz karışımı uygulandığında kan akımı artar, doku rejenerasyonu hızlanır ve hücrelerde birikmiş toksinler, metabolik atıklar hücre dışına atılır.

Deriye yapılan ozon injeksiyonları mimik çizgilerinin ve yaşlılığa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıkların düzelmesine yardım eder.

ÇATLAKLAR (stria)
Kalıtsal yatkınlığı olan kişilerde hormonal durumun da tabloya eklenmesi sonucunda, derinin aşırı gerilmesi çatlaklara yol açar. Bunun nedeni kollajen ve elastin liflerinin ayrılmasıdır. Gelişim mekanizmasında kollajen üreten hücrelerin görevlerini yapamaması rol oynar. Çatlaklar ilk oluştuklarında renkleri kırmızı-mordur. Zamanla renkleri solar ve sedef beyazı bir renk alırlar.

Derideki çatlaklara ozon/oksijen karışımı injeksiyonundan sonra kollajen üretimi uyarılır, kollajen onarımına bağlı olarak çatlaklar dolar. Deri gerginleşir ve rengi düzelir.

Selülit te belli konsantrasyonlarda ozon / oksijen gaz karışımı deri altına küçük miktarlarda enjekte edilir.

Dermatitis Herpetiformis
Hızlı kilo alma, hamilelik ve bazı hormonal hastalıklar deride stria denilen çatlaklara yol açar. Çatlakların kırmızı rengi zamanla solsa bile tam olarak geçmezler. Ancak ozon terapi bu hastalıkta büyük fark yaratabilmektedir.

Ozon terapi göz çevresindeki koyu renkli halkaları kısa sürede, ve bir daha geri gelmemek üzere yok eder.

Cilt ve Tırnakların Mantar Enfeksiyonlarında Ozonterapi
Ozonun mantar infeksiyonlarında uzun süreden beri başarıyla kullanılmaktadır.

Mantar enfeksiyonlarının tedavisi için gerekli olan uzun etki, ozonlu yağ uygulamaları sayesinde elde edilir.  Yine de, mantar tedavisi haftalar hatta aylar sürebilir.

Plastik torba vasıtasıyla her gün ozon tatbik edilir, her gün ozonlu yağ uygulanır.

AMELİYAT İZLERİ (sikatris, nedbe)
Ozon, ameliyat izlerini hafifletir, veya tamamen giderebilir. Sikatris veya nedbe adı verilen bu oluşumlara ve yakın çevresine yapılan derialtı ozon injeksiyonları birkaç seansta izlerin gözden kaybolmasına veya düzelmesine yeterli olur.

Sağlık Haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...