Sağlık haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...

'Ergenlik sivilcesidir geçer' demeyin

akne sivilceAkne, ergenlik çağında görülen bir hastalık. Aileler 'ergenlik sivilcesidir geçer' deyip tedaviyi erteleyebiliyor.

Zamanında tedavi edilmeyen akne kalıcı izler bırakabiliyor. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Aydın Saray, aknenin erken yaşta tedavi edilmesi gerektiğini söylüyor. Saray'a göre akne oluşumunda deride yağ yapımında artış ortaya çıkıyor. Kıl kökünde "Propiyonyum acnes" adı verilen bakteri çoğalıyor. Akne izlerinin görünümünü düzeltmek amacıyla çeşitli tedaviler uygulandığını söyleyen Saray, bu yöntemleri şöyle sıralıyor: Kimyasal deri soyma, glikolik asit, dolgu maddesi enjeksiyonları, lazer, cerrahi müdahale.

Ozon Terapi Mucizesi

ozon

Yaraların ve hastalıkların geç iyileşmesi, çabuk yorulma, vücudun zindeliğini kaybetmesi yaşlılık belirtileridir. Yaşlılık, vücudumuzdaki hücrelerin yaşlanması ve hücre yenilenmesinin yavaşlamasıdır.
Ozon terapi ile vücuda ozon verilerek vücuttaki yaşlı hücrelerin atılması ve vücutta hücre yenilenmesi hızlandırılır. Vücut zindelik kazanır, hastalıklara karşı vücut savunması güçlenir. Yaralar ve hastalıklar daha hızlı ve kolay iyileşir.
Ozon gazı, bazı zaman dilimlerinde yeryüzünde daha bol miktarda bulunur. Yağmur yağdıktan hemen sonra, sabah güneş doğmadan

Devamını oku...

'Hafif depresyon hafife alınmasın'

depresyon 1Çağın hastalıklarından biri olan depresyon her zaman ağır belirtilerle kendisini göstermiyor. Belirtilerinin “hafif” olduğu düşünülüp geçiştirilen depresyonun ise“major” yani ağır depresyona dönüşmesi ihtimali bulunuyor.

Alman Psikiyatristler Birliği'nden Dr. Christa Roth-Sackenheim, “Hafif, mütekerrir depresif dönemler geçiren kişiler profesyonel yardım almaktan çekinmemeli. Hafif depresyonun ağır depresyona

dönüşmesi ya da kronikleşmesi riski bulunmaktadır” diyor. Uzman, depresyon ne kadar uzun sürmüşse ve yerleşikse, tedavisinin o kadar güç olduğunu kaydediyor.

Devamını oku...

'Bir nefes'le mide kanseri teşhisi

kanser9İngiliz Kanser Dergisi’nde yayımlanan, 130 kişinin katıldığı araştırmada bilim adamları, geliştirdikleri testin kansere işaret eden kimyasal belirtileri yüzde 90 başarıyla belirleyebildiğini vurguladılar.

Araştırmaya imza atanlardan Hossam Haick, nefes testinin endoskopiye alternatif olabileceğine dikkati çekti.
Daha önce bazı araştırmalar, Labrador Retriever cinsi köpeklerin ve Portekiz su köpeklerinin nefesten mesane, cilt, meme, yumurtalık ve akciğer kanserini teşhis edebildiğini göstermişti. AA

'Meyveleri kabuklarıyla yiyin'

elmaOrdu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Turan Karadeniz kabızlık başta olmak üzere birçok hastalığın selüloz yetersizliğinden kaynaklandığına dikkat çekti.
Prof. Dr. Karadeniz, Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmasına göre, günde 30 gram selüloz alınması gerektiğini ancakTürkiye’de kişi başına alınan selüloz miktarının günde 12 gram civarında olduğunu ifade etti.

Devamını oku...