• Ozon ile sağlıklı zinde yaşam
  Ozon ile sağlıklı zinde yaşam

  Düşük dozlarda ozon; vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  Kan dolaşımını artırır, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında faydalıdır.

 • Antiaging - Geriye Yaşlanma
  Antiaging - Geriye Yaşlanma

  Ozon tedavi ile yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Ortopedide Ozon

ortopediKemik, eklem ve bağ dokularının genelde hastalıkları inflamasyon ve enfeksiyona bağlıdır. Ozonun bu sorunlar üzerine olan yararlı etkisi çeşitli ortopedik hastalıklarda ozondan yararlanmayı mümkün kılmaktadır.
Akut ve Kronik Poliartritler
Tendinit
Epikondilit
Myofacial ağrı
Karpal Tunnel Sendromu
Akut ve Kronik kemik iltihapları
Bu hastalıklarda ozon lokal veya sistemik olarak uygulanabilir. Lokal eklem içi veya hasta olan bölge civarına enjeksiyonlar yapılabilir. Bu sayede kısa sürede ağrıda azalma, hareket yeteneğinde artış, bölgesel sıcaklık ve şişlikte azalma ile hastalar rahatlamaktadır.
Toplumda en sık görülen diz ekleminin Gonartroz denilen sorunudur. Çeşitli düzeyleri olan bu hastalığın en ileri düzeyinde olup eklem protez ameliyatına karar verilmiş hastalarda bile başarı sağlanabilmektedir. Erken devrelerinde ise çok başarılı sonuçlar alınmaktadır. Ozon eklemin bozulmasına yol açan maddelerin salınımını engellerken kıkırdak ve kemik hücrelerini uyarmaktadır. Antioksidanların artışı ve antiinflamatuar etkilerle birleşince eklem sorunlarında iyileşmeye neden olmaktadır.

Sağlık Haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...