• Ozon ile sağlıklı zinde yaşam
  Ozon ile sağlıklı zinde yaşam

  Düşük dozlarda ozon; vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  Kan dolaşımını artırır, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında faydalıdır.

 • Antiaging - Geriye Yaşlanma
  Antiaging - Geriye Yaşlanma

  Ozon tedavi ile yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Dahiliyede Ozon Tedavisi

 

kalp4Kalp Damar Hastalıkları ozondan büyük yarar sağlayan diğer bir hastalık grubudur. Ozon kanda antioksidan etki, antienflamatuar etki, kanın sulanması ve oksijen taşıma gücünün artması yoluyla bu hastalarda tedavide kullanılmaktadır. Ozonun kırmızı kan hücrelerine (eritrositlere) olan etkisiyle onları daha esnek hale getirmektedir. Bu da bir yandan yüksek oksijenlenme diğer yandan dolaşımın rahatlamasını sağlayarak kanın arzu edilen bölgelere ulaşmasını sağlamaktadır. Kan hücrelerinin oksijenle olan bağının gevşetilmesi oksijenin gereksinme olan dokulara geçişini kolaylaştırmaktadır . İskemik Kalp Hastalıkları , geçirilmiş Myokard Enfarktüsü ozondan büyük yarar sağlamaktadır. Bu hastalara ozon tedavisi halen görmekte oldukları tedavi kesilmeden ek olarak başlanmaktadır.

 

İlginçtir ki ozonun tedaviye eklenmesinden sonra hastaların ilaca olan gereksinmeleri gittikçe azalmaktadır. Hastaların ağrıları azalmakta, egzersiz, yol yürüme ve merdiven çıkma performanslarında artış, kan kolesterol düzeyinde azalma meydana gelmektedir. Tromboanjitisoblierans (TOA - Buerger) hastalığı gibi atar damarların daralması ve tıkanması sonucu çeşitli sorunlar yaşayan hastalar ozon tedavisinden sonra ağrısız yol yürüme mesafelerinde artış, dolaşım bozukluğu nedeniyle damar ameliyatı gereksinmelerinde azalma meydana gelmektedir. Aritmi, taşikardi gibi kalp ritm sorunu olan hastalarda ozon lipid düşürücü etkisi yanında elektrolitlerin dengelenmesi, iletinin düzene girmesini sağlamaktadır . Hipertansiyon hastalıklarında ozon mevcut ilaç tedavisine ek olarak verilmektedir. Lipidler ve kanın oksijenlenmesi üzerine olan ozonun etkileri ile tansiyonu normal sınırlarda tutabilmek için gereken ilaç dozu azalmakta ve hastalar kendilerini çok daha iyi hissetmektedir.

 

Diabetes Mellitus denilen şeker hastaları ozondan en çok yararlanan hastalardandır. Ozon Glikozun yani kan şekerinin vücut doku ve hücrelerine girişini arttırmak yoluyla kan şekerini düşürmektedir. İnsulinden beklenen görevleri ozonun yerine getirmesi sayesinde şeker hastaları ozon tedavisinden sonra ilaçlarının azaltılması gerekmektedir. Bir çok hasta hiç ilaç kullanmadan bile kontrol altında olabilmektedir. Diabet hastalarının uzun dönemde gözlerinde katarakt, mikroanjiopati ve nöropati oluşumuna yol açan sorbitol birikmesinin önüne geçer, eklem sorunlarına neden olan glikozaminoglikanların oluşumuna engel olarak yararlı olmaktadır. Diğer yandan diabet hastalarında kolaylıkla gelişen enfeksiyonlara karşı immun sistemi güçlendirmek, oluşan enfeksiyonların etkenlerini gidermek yoluyla etkili olmaktadır.
Kronik böbrek hastalıklarında ozon iki yönden etkilidir. Hem antienflamatuar hem de antienfektif etkileri böbrek hastalıklarında yarar sağlamaktadır. Ozonun detoksifikasyon ve immün modülasyon etkileri etkili olmaktadır. Hastalar tedavinin hemen başlangıcından itibaren idrar yapmadaki şikayetleri azalmakta, yorgunluk, halsizlik hissi kaybolmaktadır. İdrar bulguları kısa sürede düzelmektedir. Böbrekte taş oluşumunda taş kırma tedavisi öncesinde ve sonrasında uygulanan ozon tedavisi yararlı olmaktadır. Sistit tedavisinde ozon çok kolaylıkla ve başarı ile uygulanabilmektedir. İlk tedaviden sonra şikayetlerde büyük ölçüde azalma meydana gelirken üçüncü dozdan sonra tamamen iyileşmektedirler. Bu özellikle kronik vakalarda, antibiyotiğe dirençli vakalarda büyük yarar sağlamaktadır.
Tüberküloz etkeni olan Mycobakterium Tuberculozise karşı ozon etkilidir. Halen uygulanmakta olan tedaviye ek olarak verilecek ozon tedavisi hastaların şifa bulmasına anlamlı yarar getirmektedir.
Ürogenital bölge enfeksiyonlarında ve cinsel yolla bulaşan hastalıklarda ozon tedavisi uygulanmaktadır. Kronik prostatit gibi tıbben ilaç tedavisi ile pek başarılı olamayan vakalarda ozon başarı sağlamaktadır

 

Sağlık Haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...