• Ozon ile sağlıklı zinde yaşam
  Ozon ile sağlıklı zinde yaşam

  Düşük dozlarda ozon; vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  Kan dolaşımını artırır, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında faydalıdır.

 • Antiaging - Geriye Yaşlanma
  Antiaging - Geriye Yaşlanma

  Ozon tedavi ile yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Cerrahi'de Ozon

cerrahiDeğişik cerrahi branşların her birinin kendi çalışma alanındaki hastalıklarda tedavi edilmesi mümkündür. Bu bölümde Genel Cerrahi Hastalıkları açıklanacktır.
o  Ciltte oluşan abse, yara, yanık gibi sorunlar
o  Trofik ülserler
o  Makat bölgesi hastalıkları (anal fissür, fistül)
o  Cerrahi damar hastalıkları (Buerger)
o  Perionit
o  Pankreatit
o  Ameliyat yarasının iyileştirilmesi
o  Nedbe dokusunun tedavisi
Peritonitte hastalığın nedenine bağlı olarak lokal ve sistemik tedavi uygulanabilir. Bakteri, virüs ve mantarlara karşı ozonun hücre zarlarının fosfolipid ve lipoprotein oksidasyonuna, polipeptid ve protein zincirlerinin kırılması sonucu dezenfektan etki sağlanır. Diğer yandan hücresel düzeyde oksijenin artması ve hipoksinin giderilmesi, tokseminin ortadan kaldırılması, immun kompetan hücrelerin aktivasyonu ve organizmanın antioksidan savunma sisteminin uyarılması sağlanmış olmaktadır.

Sağlık Haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...