• Ozon ile sağlıklı zinde yaşam
  Ozon ile sağlıklı zinde yaşam

  Düşük dozlarda ozon; vücudun direncini artırır, bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

  Kan dolaşımını artırır, dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde kullanılır. organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında faydalıdır.

 • Antiaging - Geriye Yaşlanma
  Antiaging - Geriye Yaşlanma

  Ozon tedavi ile yaşlanmanın etkilerini azaltabilirsiniz. Fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.

Basında ozon terapi

Diyabet kanser riskini artıyor

diyabet2010 yılı itibariyle Türkiye'de her 100 erişkinden 13'ünde diyabet görülüyor.

Bilim çevrelerinde diyabet ve kanser ilişkisi tartışılan konular arasında bulunuyor. Başkent Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Endokrinoloji ve Metabolizma Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilgün Güvener Demirağ, diyabet hastalarında, diyabeti olmayan aynı yaş ve cinsiyetteki kişilere kıyasla artmış kanser risklerinin tanımlandığını belirtti.

Bu riskin çeşitli kanser türleri açısından da değişiklik gösterdiğine dikkat çeken Demirağ, ''Pankreas kanserinde yüzde 50, kalın bağırsak kanserinde yüzde 30, mesane kanserinde yüzde 25, meme kanserinde yüzde 20 kanser görülme riskinde artış bildirilmiştir. Benzer şekilde, bilinen diyabeti olan hastalarda, artmış kanser görülme riskinin yanı sıra, var olan kansere bağlı ölüm yüzde 40 civarında daha fazladır'' diye konuştu.

Teknoloji güzelliğin hizmetinde

gnes lekeleriMemorial Hastanesi Güzel Yaşam Kliniği koordinatörü Dr. Seran Göçer, "Kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsanız ultrashape cihazı tam size göre… Böbrek taşı kırma yönteminde olduğu gibi, odaklanmış ses dalgalarıyla çalışarak, yağları geri dönmemek üzere yok eden ultrashape cihazı ile bir seansta 2-10 cm incelmek mümkün" diyor.

Ultrashape, yağ hücrelerini ses dalgaları ile parçalayarak operasyonsuz, iğnesiz ve gözle görülebilen bir şekilde vücudu şekillendiriyor. Ağrısız bir uygulama olan ultrashape’de ses dalgaları ile parçalanan yağ hücreleri tamamen doğal yolla vücuttan uzaklaşıyor. Yaklaşık 1 saat süren ve öğle tatilinde dahi gerçekleştirilebilecek olan bu uygulama sonucu vücutta gözle görülür bir incelme sağlıyor.

Selülite karşı ozon tedavisi

 

ozonCilt altı bağ ve yağ dokusundaki mikrokapiller yani çok ince damar ağlarında ortaya çıkan dolaşımsal bir hastalık olan sellülitten kurtulmada etkin yöntemlerden biri de ozon tedavisi.
Hidrolipodistrofi yani sellülit, Özellikle temiz kan taşıyan damarlarda daralma ile dokunun oksijenlenmesinde azalma, yağ hücre içeriklerinde artış yani bölgesel kiloya eğilim ve lenf drenajında yavaşlamayla ortaya çıkıyor.

İnsaoğlunun ozonu atmosferde yoğunluğu azalmış "Ozon deliği" ile tanırken onun tedavi edici muhteşem özelliğinden habersiz kaldığını söyleyen Memorial Estetik Merkezi’nden Dr. Seran Göçer, “ Ozonla selülit tedavisi” hakkında bilgi verdi.

80'inde bastonu attıran tedavi

 

yasliUzmanların iddiasına göre, kanınızı yıkatarak hep genç ve zinde kalabilirsiniz. ABD'den Japonya'ya dünyanın pek çok ülkesinde uygulanan ozon terapiyle gençleşip, 80 yaşında dağa çıkan, hatta cinsel gücünü artıranlar var. Yöntemi Dr. Lale Yeprem anlattı

Son yılların, çok rağbet gören alternatif tıp uygulamalarının başında ozon terapi ya da Almanlar'ın deyimiyle 'Kan yıkama' geliyor. İktidarsızlıktan strese, kanserden yaşlılığa pek çok derde çare olan ozon tedavisine ABD'de yılda 3 milyar dolar harcanıyor. Kanını yıkatarak gençleşenler arasında Hollywood starlarından Prens Charles'a, futbolculardan siyasetçilere pek çok ünlüyü bulmak mümkün.

7'den 70'e herkese faydalı ozon terapisi

ozone1Isınan havalarla birlikte hepimiz hülyalara daldık. Bir yandan da telaşlara girdik! Birkaç kilo vermek, vücudumuzu biraz daha diri hissetmek için bir şeyler yapmak istiyoruz. Bu nasıl bir içgüdü ise, tüm kozmetik merkezleri alışveriş yapanlarla dolu. Ama bir yandan da içimizde bir bezginlik, bir yorgunluk var. Tatili iple çekmeye başladık. Bahar bizi sarsmaya devam ediyor. Aslında kıştan çıkınca iyi bir detoksa ihtiyacımız var. Gelgelelim bu yoğun yaşam temposu içinde çoğumuzun detoksla filan uğraşacak hali yok. Bugün size önereceğim ozon terapisi, toparlanmanıza çok yardımcı olabilir. Özellikle baharda... Ozon tedavisi ülkemizde yeni sayılır. Ülkemizde bu terapiyi yapan merkezlerin sayısı parmakla sayılacak kadar az. Ama Rusya'da 1840 yılından bu yana, Avrupa'da ise tam 100 yıldır uygulanıyor. Zaten ozon çok uzun yıllardır, bütün dünyada, içme sularını dezenfekte etmek için güvenle kullanılıyor.

Sağlık Haberleri

Diş tedavisinde ozon mucizesi

images_1Ozon üç oksijen atomundan oluşan kimyasal bir bileşiktir.İki atomlu normal atmosferik oksijenin çok yüksek enerji taşıyan bir şeklidir.Havadaki oksijenin güneşin UV ışınlarını veya elektrik akımlarını emmesi ile oluşur. İnsanlığın bildiği en kuvvetli oksidandır.

 
Özellikleri ve etkisi nelerdir?
 
 

Medikal ozonun iyi bilinen baktericidal (bakteri öldürücü),fungicidal (mantar öldürücü) ve virostatic (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.

Devamını oku...